Strona główna / Aktywność europejska / Wprowadzenie

Wprowadzenie

Fundacja na rzecz Kredytu Hipotecznego – jako jedyna organizacja reprezentująca polski sektor hipoteczny w Brukseli – od lat monitoruje rozwój regulacji dotyczących kredytowania hipotecznego na poziomie Unii Europejskiej.

Przedstawiając stanowisko polskiego sektora bankowego, wpływamy na kształt przyszłego prawa unijnego, a przez to pośrednio – i prawa polskiego. Naszym celem jest w szczególności zwrócenie uwagi ustawodawcy wspólnotowego na nierzadko odmienne potrzeby i interesy małego, relatywnie słabo rozwiniętego rynku polskiego. Jest to szczególnie istotne ze względu na fakt, że polska delegacja jest obecnie jedynym tak aktywnym członkiem spośród krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Dzięki uczestnictwu w badaniach Federacji mamy szansę na porównanie stanu rozwoju polskiego rynku z realiami europejskimi, ale również:

  • czerpiemy z doświadczeń krajów o dłuższej historii rynków hipotecznych
  • zapewniamy uwzględnienie specyfiki rynku polskiego w badaniach dotyczących analiz legislacyjnych dotyczących kredytu hipotecznego
  • dbamy o dobry systemowy marketing rynku polskiego
  • mamy dostęp do informacji i analiz przygotowywanych w gremiach EFH
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj ×